Георги Георгиев и Павел Маринов спечелиха титлата на двойки при

...

Георгиев и Маринов са шампиони на двойки, три българчета са финалисти на сингъл на ITF турнира в София

Георги Георгиев и Павел Маринов завоюваха купата на двойки при юношите на шампионата от четвърта категория на ITF за юноши и девойки. Надпреварата се организира на кортовете на Търговска колегия „ Дема " в София.

Във финала Георгиев и Маринов победиха с 6:3, 3:6, 10-7 различен българин Александър Василев и Вардан Манукян от Русия.

Междувременно Михаил Иванов и Джордж Лазаров при юношите и Александра Габровска при девойките се класираха за финалите на сингъл.

При юношите Джордж Лазаров победи на полуфиналите Огниен Милич от Сърбия с 6:0, 6:2. Михаил Иванов пък се класира без игра поради травма на Алфонс Радстрьом от Швеция.

При девойките Александра Габровска победи Атина Пита от Гърция с 6:2, 5:7, 6:3. Лидия Енчева отстъпи на Елена Бертеа от Румъния с 2:6, 0:6.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.