Георги Дерменджиев получи лоша новина. Спас Делев няма да играе

...

Лоши новини за Лудогорец, контузия вади Спас Делев за 3 месеца

Георги Дерменджиев получи неприятна вест. Спас Делев няма да играе от 2 до 3 месеца, защото на 90% крилото на " орлите " е получил скъсване на мускул.

С други думи той ще пропусне всички квалификационни мачове на първенците, които ще се играят до края на август. Припомняме, че той се строполи на земята при опит за спринт в края на контролата със Слован (Братислава) и незабавно бе сменен от Раи Насименто.

Днес Спас Делев ще премине ядрено-магнитен резонанс, който да удостовери сериозната диагноза на опитния футболист.

Освен обичайно като крило, Спас Делев е употребен при потребност зад нападателя, а и като десен бек.

Той записа 90 минути при триумфа с 5:0 над Приморие в първата контрола, като игра като краен защитник през второто полувреме.

Срещу Слован (Братислава) беше крило, като се появи след почивката и взе участие при изработването на победния гол. А няколко минути по-късно се контузи.
 Дерменджиев: Дано травмата на Спас Делев не е тежка