Гениален ход на Жозе Моуриньо донесе победата на “Манчестър Юнайтед”

...

“Юнайтед” бие с гениален ход на Специалния

Гениален ход на Жозе Моуриньо донесе успеха на “Манчестър Юнайтед” против “Ливърпул” с 2:1. “Червените дяволи” стигнаха до триумфа с две попадения на Маркъс Рашфорд, а Ерик Байи пък си означи автогол. Освен с красивите осъществявания на 20-годишния британски национал, успеха за “Юнайтед” бе реализирана и с тактичност. В 10-ата минута на дуела телевизионните камери уловиха Моуриньо да записва нещо в тефтерчето си, като при прелистването на страниците се видя какво тъкмо е написал.

“Атакуване на втора топка”, бе отбелязал Специалния.

Наставленията очевидно са били предадени незабавно на играчите, защото 4 минути по-късно точно по този начин “Юнайтед” поведе. Давид де Хеа изрита топката, Ромелу Лукаку я отклони с глава към Рашфорд, а националът на Англия вкара впечатляващо. Второто попадение бе маркирано по еднакъв метод. Изритване от испанския пазач, пас на Лукаку към Хуан Мата, а след рикошет топката попадна в Рашфорд и… 2:0.

Така младокът към този момент има 16 гола във Висшата лига, 7 от които против отборите от топ 6, което прави 43% от попаденията му. Освен против “Ливърпул”, геният се е разписвал по два пъти и против “Манчестър Сити” и “Арсенал”. Има и гол в мач с “Челси”.

С триумфа “Юнайтед” към този момент има 4 победи, едно тъждество и 3 загуби в 8 дуела против тимовете от топ 6 през сезона. Това е по-добро достижение от предходната акция, когато в 19 срещи “червените дяволи” победиха в единствено два от случаите.

За напредък с португалския експерт приказва и друга статистика. За повторно в последните 5 години “Юнайтед” стигна кота 20 победи в шампионата и то 8 кръга преди неговия край. В първия си сезон с Моуриньо отборът приключи с едвам 18 триумфа. Най-много извоювани срещи след ерата “Фъргюсън” тимът реализира под управлението на Луис ван Гал през сезон 2014/15. Тогава “Юнайтед” приключи с 20 победи. А в този момент Специалния има късмет да бъде единственият с по-добри индикатори след пенсионирането на именития шотландец.
Източник: trud.bg