Генералният директор на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) Рафаел

...
Генералният директор на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) Рафаел
Коментари Харесай

МААЕ е загрижена за реактора на Северна Корея в Йонбьон

Генералният шеф на Международната организация за атомна сила (МААЕ) Рафаел Гроси изрази загрижеността си за положението на реактора в севернокорейския нуклеарен комплекс Йонбьон. Това заяви АП.

Рафаел Гроси дори съобщи, че наблюденията са довели до догатката, че " изхвърлянето на топла вода е показателно, че реакторът е достигнал сериозна точка ".

" Този вид реактор, както всеки нуклеарен реактор, може да създава плутоний до момента в който работи. Освен това полученият плутоний може да бъде обособен настрани , тъй че това е причина за безпокойствие ", сподели Рафаел Гроси в изказването си.

Той даже акцентира, че организацията не разполага с " задоволително информация, с цел да направи оценка ".
 Доклад на Организация на обединените нации: Северна Корея е траяла нуклеарните опити в Йонбьон
Доклад на Организация на обединените нации: Северна Корея е траяла нуклеарните опити в Йонбьон

Пхенян работи по ракетните си стратегии...

Освен това Гроси дефинира като " надълбоко тъпо " напредъка на севернокорейската нуклеарна стратегия, " в това число построяването и употребата на този вид реактор ", което се смята за " нарушаване на резолюциите на Съвета за сигурност на Организация на обединените нации ".
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР