Иран: За корабите на САЩ няма място в Персийския залив
Генерал Мохсен Резаи от КСИР: На корабите на Съединени американски щати няма място в Персийския залив.
[В момента се приказва за преустановяване на огъня. Какво е вашето мнение по отношение на примирието и възможното затваряне на Ормузкия проток от Иран?]
„ Проливът Ормуз няма да бъде отворен. Нито един американски транспортен съд няма право да влиза в Персийския залив. Присъствието на Съединени американски щати в Персийския залив е главната причина за неустойчивостта през последните петдесет години. Без изтеглянето на американските сили от Персийския залив и без предаването на контрола над пролива Ормуз е невероятно да осигурим сигурността в страната. Войната е в нашите ръце и ние сме подготвени за нея. Преди всичко би трябвало да реализираме отплата от Съединени американски щати за всичко, което ни беше породено. “
[В момента се приказва за преустановяване на огъня. Какво е вашето мнение по отношение на примирието и възможното затваряне на Ормузкия проток от Иран?]
„ Проливът Ормуз няма да бъде отворен. Нито един американски транспортен съд няма право да влиза в Персийския залив. Присъствието на Съединени американски щати в Персийския залив е главната причина за неустойчивостта през последните петдесет години. Без изтеглянето на американските сили от Персийския залив и без предаването на контрола над пролива Ормуз е невероятно да осигурим сигурността в страната. Войната е в нашите ръце и ние сме подготвени за нея. Преди всичко би трябвало да реализираме отплата от Съединени американски щати за всичко, което ни беше породено. “
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




