ГДБОП проведе операция в защита на интелектуалната собственост, съобщиха от

...
ГДБОП проведе операция в защита на интелектуалната собственост, съобщиха от
Коментари Харесай

ГДБОП спря нелегален кабелен оператор в Добрич

ГДБОП организира интервенция в отбрана на интелектуалната благосъстоятелност , оповестиха от пресцентъра на. Спряна е активността на кабелен оператор , разпространявал стратегии без права.

Служители на ГДБОП от териториалните звена на Добрич и Варна , със съдействието на Европол и дирекция „ Киберпрестъпност “, прекъснаха незаконна активност по разпространяване на телевизионни стратегии – предпазени обекти на авторско право, без нужното позволение от носителите на съответните права, което е закононарушение по член 172а Наказателен кодекс.

Специализираната полицейска интервенция е извършена на 20 февруари 2025 година, под надзора на Районна прокуратура-Добрич . Установено е, че за интервала на реализиране на закононарушението, кабелен оператор е предоставял достъп до над 50 телевизионни стратегии , без разрешението от носителите на съответните права. При осъществените дейности по следствието – претършуване и изземване на 3 /три/ адреса, са открити и конфискувани компютърни системи и цифрови устройства , способстващи осъществяването на незаконната активност.

Акцията е извършена в съгласуваност с Европол в границите на ЕMPACT – програмата за мултидисциплинарно и многоведомствено оперативно съдействие за битка с проведената престъпност на равнище Европейски Съюз и с предпочитана активност битка и разрушение на незаконни мрежи на самостоятелни бизнесмени, участващи в закононарушения против интелектуална благосъстоятелност. Работата по случая продължава .

За още вести вижте

Присъединете се към нашия 

Ето кой черпи за имен ден на 21 февруари! А времето през днешния ден предсказва каква ще бъде пролетта!

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР