ГДБОП арестува петима за изнудване и заплахи, сред които трима

...
ГДБОП арестува петима за изнудване и заплахи, сред които трима
Коментари Харесай

ГДБОП арестува петима за изнудване и заплахи

ГДБОП арестува петима за изнудване и закани, измежду които трима чужденци.

Спецоперацията на антимафиотите е извършена при лишаване на автомобил от жертва на групата.



ГДБОП организира профилирана полицейска интервенция по обезвреждане на незаконна активност, обвързвана с изнудване на български жители и съпроводена със опасност за ликвидиране и лишаване на имущество.

Акцията е осъществена на територията на областите Ямбол и Пловдив на 28 февруари 2025 година от чиновници на ГДБОП от секторите в Шумен, Сливен и Пловдив, под надзора на Окръжна прокуратура – Шумен.



В миг на лишаване на лек автомобил от потърпевши лица край Ямбол, е осъществен арест на четирима мъже, трима от които непознати жители. Непосредствено по-късно е арестуван и различен участник в осъщественото закононарушение на територията на град Пловдив.

Трима от арестуваните са привлечени като обвинени и им е наложена непрекъсната мярка " задържане под стража ".

За ареста на непознатите жители са известени съответните консулски управляващи посредством Министерството на външните работи.



фотоси: пресцентър Министерство на вътрешните работи

При извършените процесуално-следствени дейности са осъществени обиски на арестуваните, претърсвания на два адреса и на едно моторно транспортно средство. Иззети са мобилни телефони и документи, свързани с незаконната активност, както и количество наркотични субстанции.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР