Газпром подава транзит през Украйна за Европа 44,7 млн. куб.

...
Газпром подава транзит през Украйна за Европа 44,7 млн. куб.
Коментари Харесай

Газпром обяви, че подава през Украйна за Европа 44,7 млн. куб. метра газ на ден

" Газпром " подава пренос през Украйна за Европа 44,7 млн. куб. метра газ на денонощие посредством газоизмерителната станция " Суджа ", заяви през днешния ден представител на съветската компания, представен от Българска телеграфна агенция.

По думите на представителя Сергей Куприянов този размер е доказан от украинската страна. Той подсети, че Украйна е отклонила  поръчката на съветската страна за подаване на газ през газоизмерителната станция " Сохрановка ".

На 10 май операторът на газоотранспортната система на Украйна разгласи, че приключва директните доставки за Европа през станция " Сохрановка " с претекста, че не може да управлява пограничната компресорна станция " Новопсков " на територия от Луганската област, завладяна от съветската войска. По данни на украинската медиа " Обозревател " през тази компресорна станция на денонощие са прекосявали до 32,6 млн. куб. метра природен газ от Русия пренос за Европа. 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР