Газпром не е надежден партньор. Очевидно е, че България трябва

...
Газпром не е надежден партньор. Очевидно е, че България трябва
Коментари Харесай

Панев: Няма да спрем Газпром, ако предложат най-добрата цена

„ Газпром ” не е благонадежден сътрудник. Очевидно е, че България би трябвало да търси други възможности, в случай че не желаеме да останем „ на изсъхнало ” през зимата.

Ако „ Газпром ” предложат най-изгодната цена, няма да имаме учредения да ги спрем. Можем без съветски газ, само че в случай че те предлага най-хубави условия, за какво да не използваме газ оттова? ” Това разяснява по NOVA NEWS съпредседателят на ”Зелено придвижване ” Владислав Панев.

„ Важното е да не подвластен от един снабдител на газ, с цел да не се употребява той като политическо оръжие. Строежът не интерконектора е приключен, предстоят единствено административни процедури, тъй че от 1 октомври да проработи ”, съобщи той.

По думите му изчакването дали ще има коалиция на Демократична България с Политическа партия не е проблем, а въпросът е да е преференциално за страната.

„ Обща наша коалиция с тях, ще значи безапелационна победа на изборите. Общата цел е отърваване от „ лапите ” на корупцията. Формулата на ръководство на „ Борисов " беше на феодализъм. Не различавам сред него и ГЕРБ ”, акцентира Панов. И посочи, че коалиция с ГЕРБ е немислима, защото битката на Демократична България е тъкмо против него.

Според него има опция за водене на диалози с „ Изправи се, България ”.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР