Газпром е доставил рекордните 15,98 милиарда кубически метра газ на

...
Газпром е доставил рекордните 15,98 милиарда кубически метра газ на
Коментари Харесай

Газпром е доставил рекорден обем газ за Турция по Син поток през 2021 г.

" Газпром " е доставил рекордните 15,98 милиарда кубически метра газ на Турция по газопровода " Син поток " през 2021 година Това е най-високата стойност от началото на употребата на газопровода, се споделя в изказване на " Газпром Експорт ".

" В края на 2021 година беше подложен исторически връх на доставките по газопровода " Син поток " от Русия до Турция. Миналата година посредством " Син поток " са доставени 15,98 милиарда кубически метра газ. Това е най-високата годишна стойност от началото на употребата на тръбопровода през 2003 година ", се оповестява в отчета.
„ Булгаргаз “: Доставките на газ от Русия не са застрашени
Доставките на природен газ от Русия не са застрашени, сподели изпълнителният шеф на " Булгаргаз " Николай Павлов, който се включи онлай...
Прочети повече
Увеличението на доставките съответствува с историческия връх на потреблението на газ в Турция, обявиха от " Газпром Експорт ". Според предварителните оценки през 2021 година той е към 61 милиарда куб. м.

" Син поток " е първият морски газопровод на " Газпром ", обвързван непосредствено с огромен експортен пазар. Рекордното натоварване на " Син поток " вдъхва оптимизъм и красноречиво потвърждава успеваемостта на директните доставки на газ по морски газопроводи ", съобщи Елена Бурмистрова, заместник-председател на Управителния съвет на " Газпром " и общоприет шеф на " Газпром Експорт ".

Русия доставя газ на Турция по два тръбопровода през Черно море. " Син поток " беше пуснат в употреба при започване на 2003 година с планов потенциал от 16 милиарда кубически метра газ годишно и обща дължина от 1213 км. Експортният газопровод " Турски поток " се състои от две тръби - едната за доставка на газ за турските консуматори, а другата - за доставка на газ за Южна и Югоизточна Европа. Общият потенциал на " Турски поток " е 31,5 милиарда куб. м, а употребата му стартира през януари 2020 година

Още от АЗИЯ:
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР