Гърция ще пристъпи към изграждането на ракетна стена“ за защита

...
Гърция ще пристъпи към изграждането на ракетна стена“ за защита
Коментари Харесай

Гръцкият министър на отбраната потвърди изграждането на единна система за противовъздушна отбрана в Егейско море

Гърция ще пристъпи към построяването на „ ракетна стена “ за отбрана на Егейско море за „ защита на суверенитета и суверенните си права “, съобщи през днешния ден гръцкият министър на защитата Никос Дендиас в изявление във Военноморското учебно заведение в Пирея, заяви телевизия Скай.

Дендиас добави, че „ островите ще се трансфорат в точки на мощност и ще отклоняват всяка мисъл за смяна на режима в Егейско море “.

Преди няколко дни гръцки публични източници обявиха пред Ройтерс, че Гърция води диалози с Израел за развиване на система за противовъздушна защита на стойност два милиарда евро в границите на напъните за рационализация на въоръжените си сили.

Системата най-вероятно ще прилича израелския „ Железен купол “ и други сходни системи, които прехващат ракетите с дребен и дълъг обхват, изстреляни от прилежащите страни по време на споровете в Газа и Ливан, уточни организацията.

„ Планът е да бъде основана многопластова защита против ракети и дронове “, съобщи пред организацията източник, осведомен с тематиката, след брифинг при закрити врата с министъра на защитата Никос Дендиас.

Тази седмица кипърската телевизия Сигма заяви, че първа партида от детайлите на израелската система за противовъздушна защита " Железен купол " е пристигнала в Кипър и към този момент е сложена от кипърската Национална армия в режим на оперативна подготвеност.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР