Гърция победи с 94:88 Чехия в осминафиналния сблъсък на ЕвроБаскет

...

Рециталът на Янис Адетокунбо срещу Чехия

Гърция победи с 94:88 Чехия в осминафиналния конфликт на ЕвроБаскет 2022 и продължава напред в идната фаза на шампионата.

Основна заслуга за триумфа на елините имаше суперзвездата на отбора Янис Адетокунбо, който завърши срещата с дабъл-дабъл - 27 точки и 10 битки, към които добави 5 асистенции и 1 чадър.
 Хитът на ЕвроБаскет 2022! Селекционерът на Италия разцелува Адетокунбо (видео) Хитът на ЕвроБаскет 2022! Селекционерът на Италия разцелува Адетокунбо (видео)
Срещата в “Мерцедес Бенц Арена ” в действителност не потегли по най-хубавия метод за баскетболиста от НБА, само че пък той сподели на какво е кадърен след почивката.

Янис беше същински пожар през последните 4 минути от мача, като небрежно се регистрира с атрактивна забивка и два точни изстрела от далечно разстояние.

В четвъртфиналния мач на следващия ден от 21:30 ч. Гърция ще се изправи против Германия.

За да стигне до тази фаза на ЕвроБаскет 2022 немският отбор се наложи с 85:79 над Черна гора.
 Германия пречупи борбените черногорци по пътя към 1/4-финалите на ЕвроБаскет 2022 Германия пречупи борбените черногорци по пътя към 1/4-финалите на ЕвроБаскет 2022
Победителят от конфликта Гърция - Германия ще срещне спечелилия от двойката Испания - Финландия на полуфинал.