Бейл: Ман Юнайтед ми предлагаше повече пари, но аз исках Реал
Гарет Бейл разкри, че офертата на Манчестър Юнайтед е била по-добра финансово, само че желанието му е било да играе в Реал Мадрид. Бившият уелски национал мина на “Сантиаго Бернабеу ” от Тотнъм през 2013 година за към 100 милиона евро. Същото лято “червените дяволи ” се опитваха да го привлекат.
“Говорих с Дейвид Мойс, само че сърцето ме теглеше към Мадрид. С Даниел Леви имах нещо като джентълментско съглашение. Освен това той не искаше да ме продава на съперник. Не желаеме да подсилим различен тим. Ако ме изиска тим от чужбина, аз можех да си потегли, в случай че не се класираме за Шампионската лига, което се случи. Въпреки тази сделка той много затрудни прехвърлянето. Мисля, че взех вярното решение. Не избрах парите с Юнайтед. Те предлагаха повече ”, показа Бейл в подкаста “Stick to Football ”.
С Реал Гарет завоюва пет пъти Шампионската лига и три пъти купата на Испания. Между него и някогашния му клуб Тотнъм обаче остава мощна връзка. Той разяснява положението на лондончани: “Вероятно не заплащат задоволително, бюджетът им за заплати е по-нисък. Можеш да привличаш положителни играчи, само че към този момент би трябвало да даваш 80, 90, 100 милиона за първокласен футболист. Те като че ли постоянно купуват млади играчи с вярата, че те ще се развият ”.
“Говорих с Дейвид Мойс, само че сърцето ме теглеше към Мадрид. С Даниел Леви имах нещо като джентълментско съглашение. Освен това той не искаше да ме продава на съперник. Не желаеме да подсилим различен тим. Ако ме изиска тим от чужбина, аз можех да си потегли, в случай че не се класираме за Шампионската лига, което се случи. Въпреки тази сделка той много затрудни прехвърлянето. Мисля, че взех вярното решение. Не избрах парите с Юнайтед. Те предлагаха повече ”, показа Бейл в подкаста “Stick to Football ”.
С Реал Гарет завоюва пет пъти Шампионската лига и три пъти купата на Испания. Между него и някогашния му клуб Тотнъм обаче остава мощна връзка. Той разяснява положението на лондончани: “Вероятно не заплащат задоволително, бюджетът им за заплати е по-нисък. Можеш да привличаш положителни играчи, само че към този момент би трябвало да даваш 80, 90, 100 милиона за първокласен футболист. Те като че ли постоянно купуват млади играчи с вярата, че те ще се развият ”.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




