Гардът на Финикс Сънс Девин Букър ще пропусне оставащите три

...

Букър пропуска последните мачове на Финикс от сезона

Гардът на Финикс Сънс Девин Букър ще пропусне оставащите три мача на отбора до края на сезона поради травма в левия гален. 22-годишният Букър, който е водещият изпълнител на "слънцата " през сезона с 26,9 точки приблизително на мач, изкълчи крайници си в първата четвърт при провалянето с 97:118 от Юта Джаз в сряда.

And @DevinBook goes down with a sprained ankle. pic.twitter.com/bNkJkJIocy
— FOX Sports Arizona (@FOXSPORTSAZ) April 4, 2019
Въпреки че травмата му пристигна в седмата минута на срещата, Букър към този момент имаше актив от 8 точки. В предходните три срещи на тима той записа приблизително по рекордните 52,3 точки на дуел. Загубата на Букър в оставащите мачове до края на сезона обаче няма да повлияе съществено на Финикс, защото отборът сигурно ще приключи на последното 15-о място в Западната конференция на НБА. "Слънцата " имат 18 победи и 61 загуби и имат по-добри индикатори само от Ню Йорк Никс