Гардът на Далас Маверикс Лука Дончич вкара 73 точки, най-много

...

Лука Дончич влезе в историята след респектиращите 73 точки при победата на Далас над Атланта

Гардът на Далас Маверикс Лука Дончич вкара 73 точки, най-вече в един мач през този сезон в НБА и оказа помощ на своя отбор да приключи серията от три провали с победа със 148:143 над Атланта Хоукс.

Така словенецът стана едвам четвъртия играч реализирал подобен точков актив в историята на НБА. Преди него това направиха Уилт Чембърлейн, Коби Брайънт и Дейвид Томпсън.

24-годишният словенец беше 25 от 33 от игра, 8 от 13 от линията за 3 точки и 15 от 16 на фаул линията, като добави 10 битки и 7 асистенции. Това беше втори мач със 70 точки за даден състезател в лигата този сезон и 15-и за всички времена. Джоел Ембийд от Филаделфия вкара 70 в понеделник.

Далас остана без Кайри Ървинг (контузен палец), също получи 21 точки от Джош Грийн.

Трей Йънг от Атланта се завърна, откакто пропусна два мача поради мозъчно разтърсване и приключи с 30 точки и 11 асистенции.

Оби Топин вкара панер при оставащи 3,4 секунди до финалната сирена и Индиана устоя на 62 точки от Девин Букър, с цел да постави завършек на седемте победи на Финикс – 133:131.

Индиана заличи пасив от 17 точки от първото полувреме и изравни игра при 129:129 с оставащи 1:23 минути.

Паскал Сиакам поведе Индиана с 31 точки, до момента в който Топин добави 23. Дюрант се регистрира с 20 пункта за Финикс, а Ерик Гордън добави 14.

Джеймс Хардън натрупа 22 точки, 10 битки и 13 асистенции за своя първи трипъл-дабъл за сезона, а Лос Анджелис Клипърс победи като посетител Торонто със 127:107. Ръсел Уестбрук способства с 20 точки от пейката за Клипърс, а Пол Джордж означи 21.

Скоти Барнс бе най-резултатен за Торнто с 23 точки.

Шай Гилджъс-Александър означи 31 точки и Оклахома Сити Тъндър завоюва петата си поредна победа, като се наложи над домакина Ню Орлиънс със 107:83. Чет Холмгрен добави 20 точки и 13 битки, а Джейлън Уилямс натрупа 15 точки и 7 асистенции, като Тъндър завоюва за девети път в 11 мача.

Донован Мичъл вкара 32 точки, а Джарет Алън записа 24, с цел да поведат Кливланд към триумф над Милуоки със 112:100.

Бъкс бе воден от Янис Адетокумбо с 22 точки и 11 битки и 9 асистенции. Деймиън Лилард добави също 22 точки, а Крис Мидълтън записа 14.