Откриват галерия на името на загиналата в катастрофа Сияна навръх рождения ѝ ден
Галерия “Сияна Попова ” е подготвена. Ще отвори публично порти на 11.09.25 год. Тогава е рождения ден на Сияна. Това е подаръка ми за нея и за всички убити и ранени деца. Това заяви с обява във Фейсбук татко ѝ Николай Попов.
Първата галерия ще бъде нейна. Ще може да видите огромна част от красивите и картини, нарисувани с доста обич и усърдие, добавя бащата.
По думите му галерията ще бъде с благотворителна устременост и ще предизвиква детското изкуство. Талантливи деца и създатели ще излагат своите произведения гратис. А всички доходи от благотворителните изложения ще бъдат дарени на деца в неравностойно състояние. Попов споделя, че тъкмо това е искала да прави Сияна, а той ще продължава.
Припомняме, че тя почина на 31 март 2025 година на пътя сред селата Радомирци и Телиш в Плевенска област. Автомобилът, в който пътуваше с дядо си, беше ударен от тежкотоварен автомобил. Случаят провокира необятен публичен отзив и митинги за възстановяване на пътната сигурност в България.
В края на юли правосъдното разследване по делото „ Сияна ” бе отложено за събиране на доказателства. По искане на страните ще бъдат изискани информации с информация за трафика и за броя на пътнотранспортните катастрофи, станали в пътния сектор край Теглиш. Следващото правосъдно съвещание е планувано за 19.09.2025 година от 10:00 часа.




