Галатасарай съумя да стигне до победата над Спарта Прага, побеждавайки

...

Галатасарай изтръгна успеха над Спарта Прага след зрелище в Истанбул

Галатасарай съумя да стигне до успеха над Спарта Прага, побеждавайки с 3:2 в зрелищен първи мач от елиминацията им в Лига Европа.

Карим Демирбай откри резултата в турския мегаполис след 19 минути, само че Пресиадо възвърне равенството в 47-ата минута. Опитният Ладислав Крейчи си вкара автогол след удар на Мертенс в 61-ата минута, а 60 секунди по-късно Виктор Нелсон получи пряк червен картон за недодялан фал.

Това даде опция на чехите да се надигнат и те изравниха в 65-ата посредством Кухта, само че Матей Ринс от гостите също пое прибързано към съблекалните поради удар без топка в 80-ата минута.

Големият воин за „ чим бом “ обаче се оказа Мауро Икарди, който приключи нахлуване на Галатасарай в добавеното време след пас на Бурак Йълмаз и даде задатък на тима си преди реванша другата седмица в Прага.