Галатасарай победи с 2:0 Хайдук (Сплит) в сблъсъка между двата

...

Галатасарай изхвърли Хайдук, Димитров не игра

Галатасарай победи с 2:0 Хайдук (Сплит) в конфликта сред двата отбора от третия прелиминарен кръг на Лига Европа. По този метод турският гранд се класира за плейофа в шампионата. Българският национал Кристиан Димитров не взе присъединяване в този дуел и остана на резеврната пейка на гостите.

Домакините можеха да поведат в 59-ата минута, когато Софиан Фегули се разписа, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Все отново по-добрата игра на Галатасарай даде резултат в 77-ата минута. След многоходова композиция Емре Тасдемир бе изведен отляво и върна за нахлуващия Юнес Беланда, който от придвижване стреля и вкара за 1:0.

В 86-ата минута турците подпечатаха триумфа си с втори гол. Маркао центрира по земя паралелно на голлинията и Райън Бабел от близко засече кълбото в мрежата.

Така Галатасарай към този момент е участник в плейофа на Лига Европа, където ще играе против Вилем II или Глазгоу Рейнджърс.
Лига Европа 3 кръг, четвъртък 24 септември  Галатасарай 2:0краен резулат  Хайдук Сплит