Габриел Силва се превърна в герой и антигерой за тима

...

Футболист на Сент Етиен с гол и автогол

Габриел Силва се трансформира в воин и антигерой за отбора си Сент Етиен при равенството 1:1 против украинския Олександрия в дуел от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Той на първо време откри резултата още в осмата минута, откакто стреля мощно в далечния ъгъл на вратата на Юрий Панкив. Само шест минути по-късно Силва си означи автогол, с което резултатът стана 1:1. През вторите 45 минути двата тима не си означиха голове и по този начин резултатът се резервира. В другия мач от група I белгийският Гент загуби вкъщи с 1:2 от Волфсбург. Така Олександрия събра 2 точки и се изравни със Сент Етиен, като двата тима заемат надлежно 3-о и 4-о място. Лидер е Волфсбург със 7. В идващия кръг на 7 ноември Сент Етиен гостува на Олександрия в Лвов.
Лига Европа 3 кръг, четвъртък 24 октомври  Сент Етиен 1:1краен резулат  Олександрия