Габриел Обертан вкара много красив гол, а Левски“ победи с

...

Обертан донесе успеха на Левски“ срещу украинци

Габриел Обертан вкара доста хубав гол, а „ Левски “ победи с 1:0 „ Олександрия “ в последния си надзорен мач преди срещите с „ Вадуц “ в Лига Европа.

" Сините " надделяха украинците на стадион " Георги Аспарухов ", а при започване на идната седмица ще пътуват за Лихтенщайн, за първата среща от първия прелиминарен кръг на втория по мощ евротурнир.

„ Левски “ беше по-добрият тим и доминираше напълно през първото полувреме.

Два далечни удара първоначално не попаднаха в мрежата на „ Олександрия “, само че Габриел Обертан поправи това с шут от над 25 метра.

Той пое по лявото крило, потегли към дъгата и стреля доста тъкмо в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Кабрал пропусна чисто състояние секунди след гола на Обертан, а „ Олександрия “ получи късмет да изравни след неточност на Митрев.

Стражът на „ Левски “ получи пас от Милош Цветкович и вместо да почисти встрани, той би право в тялото на скочил пред него нападател и топката мина малко над напречната греда.

Треньорът Делио Роси смени Митрев с Мартин Полачек на полувремето, а в 60-та минута Мариани напусна поради Белмонт.

Бяха направени и още голям брой промени, а двата тима изпуснаха по няколко положения в края на мача.

За Левски пропуски направиха Станислав Костов и Илия Димитров, нов гол не бе маркиран.
Източник: bnr.bg