Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира в турския

...

Габриел Донев е четвъртфиналист в Анталия

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на шампионата в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $. Българинът направи втори следващ поврат и победи с 2:6, 6:2, 6:3 Шао-Фан Лиу от Китайско Тайпе за 1 час и 55 минути игра.

Габриел завоюва четири следващи гейма от 2:2 до 6:2 във втория сет. В третата решителна част Донев изоставаше с 1:3, само че завоюва идващите пет следващи гейма. Вчера нашето момче победи №6 в схемата Давиде Галопини от Италия с 4:6, 6:3, 6:4.
За класирането си на четвъртфинал Донев проработи две точки за международната класация.

Друг българин – Пламен Милушев, загуби с 6:4, 4:6, 3:6 от №8 в схемата Деян Катич от Сърбия. Милушев завоюва първия сет и имаше преднина от 3:1 във втория, само че не съумя да се възползва.

Преди това проваляне Пламен стартира от квалификациите и записа три следващи победи. Така Милушев проработи една точка за международната класация.