Петролът стартира с повишение
Фючърсът за юни за петрола вид Brent на лондонската борса ICE Futures тази заран започва още веднъж с покачване, въпреки и едва и се котира при равнище от 74,29 $ за барел.
Котировката на юнския контракт за петрола вид WTI на NYMEX нараства до 65,85 $ за барел.
Увеличението при вид Brent е 3,12 %, а при WTI – 2,70 %.
В понеделник президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп да не продължава изключването от петролните наказания против Иран във връзка с редица страни. Изключването глобите, засягащи експорта на ирански нефт ще продължи единствено до 2 май, по този начин, както бе оповестено преди време.
В известие на Белия дом се споделя, че трите страни – Съединени американски щати, ОАЕ и Саудитска Арабия са се „ договорили за предприемане на своевременни дейности “, които би трябвало да убедят пазара, че международното търсене на пазара ще бъде запълнено, тъй че да не се усети неналичието на иранския нефт.
Играчите на пазара на този стадий не наподобяват задоволени, а и неяснотата към договорката ОПЕК + също оказва своето въздействие. В допълнение, пазарът е в очакване и на данните за запасите от нефт в Съединени американски щати.
Източник: 3e-news.net
КОМЕНТАРИ




