Футболният тим на Хебър записа първа победа от началото на

...

Хебър пречупи корави унгарци за първа победа

Футболният отбор на Хебър записа първа победа от началото на серията си контроли в зимната подготовка.

Днес пазарджиклии се постановиха с 1:0 над унгарския третодивизионен ФК Сегед от едноименния град, в надзорен мач, игран на терена на състезателен комплекс
„ Фанатик ” в Анталия.

На живо мачът следи членът на УС на ФК Хебър 1918 Иван Папазов, който дойде нощес в Анталия с цел да инспектира подготовката на своите.

Проверката се състоя при слънчево време, само че и извънредно плевел и стремителен вятър, затруднил в огромна степен дейностите на съперниците.

Победния гол за Хебър вкара Георги Недялков – Жилета след извънредно технично осъществяване в 53-та минута на мача.

През първата част съществени положения и пред двете порти съвсем нямаше.

Най-близо до гола от нашите беше Дани Пехливанов, чийто диагонален удар в 32-та минута профуча над вратата на Сегед.

Мачът стана по-директен и открит след паузата, когато и в двата отбора бяха направени куп смени.

В 81-та минута унгарците стигнаха до сериозна заплаха пред вратата на Хебър, само че вратарят ни Димитър Пангев и сътрудниците му от защитата се оправиха с сериозната обстановка.

И в този спаринг треньорът на хебърци Николай Митов даде опция за изява на всичките си здрави футболисти.

В събота Хебър излиза против Рух(Брест) от Беларус в 4-тия си надзорен мач на турска земя.
Източник: marica.bg