Футболният тим на Хебър записа 12-та победа от началото на

...

Хебър отказа Септември за 10 минути

Футболният отбор на Хебър записа 12-та победа от началото на сезона във Втора лига. В домашен мач от 19-тия кръг, игран на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик хебърци се постановиха с 2:0 над Септември(Симитли). Точни за триумфа на " зелените " бяха Живко Петков и Емануил Манев, които се разписаха сред 10-та и 21-ва минути.

През първата част Хебър демонстрираха мощна игра, която докара до победните две попадения в мача. Още през цялото време домакините постановиха висока преса, която затрудни оптимално момчетата на Спас Стоименов. В първата третина на срещата хебърци демонстрираха всичко най-хубаво от актуалният футбол - бързо разиграване в средата на терена, пробиви и дублирания по фланговете, които завършваха с рискове в пеналта на съперника. В 10-та минута Живко Петков откри резултата в интерес на пазарджиклии, а 11 по-късно Емануил Манев го дублира с второ красиво попадение за 2:0. До почивката разликата в интерес на хебърци можеше да стигне още по-внушителни измерения, в случай че Ивайло Михайлов имаше ден. Жак Пехливанов също бе покрай попадение след прекрасен удар от двайсетина метра.

След почивката домакините понижиха очевидно оборотите.

В 61-та минута рисков удар от фаул на Влади Златинов бе избит от Петър Дебърлиев в корнер. Осем минути по-късно пък Томислав Папазов се размина с гол във вратата на Септември. Най-чистата опция за гостите се откри пред Китан Василев в 78-та минута, когато той пропусна да засече резултатно съвършено подаване от дясно.

В оставащите до края на мача десетина минути действителни обстановки за гол и пред двете порти нямаше и Хебър узакони 3-те си точки от дуела.

Хебър: Петър Дебърлиев, Радослав Терзиев, Томислав Папазов, Мартин Вълчинов, Георги Търтов, Александър Бастунов(74-Георги Каракашев), Жак Пехливанов(65-Олег Димитров), Евгени Игнатов(к)(74-Тодор Чаворски), Емануил Манев(85-Ивайло Тодоров), Ивайло Михайлов(65-Октай Хамдиев), Живко Петков.
Източник: marica.bg