Футболният тим на Хебър се върна на победния път в

...

След 2 месеца суша: Хебър се върна на пътя на победите

Футболният отбор на Хебър се върна на победния път в шампионата на efbet Лига, откакто надигра Локомотив (София) с 3:2  на стадион " Васил Левски ". Така пазарджиклии прекъснаха серия от 7 следващи турнирни мача без победа и без маркиран гол.

Марсел Венсан (3) изведе Хебър напред, Илия Димитров (9) изравни. В 14-ата минута Пламен Крумов още веднъж даде преднина на символичните домакини, а Божидар Кацаров (21) за повторно възвърне равенството. В 61-ата минута домакините поведоха за трети път посредством нидерландския си нападател Арсенио Валпоорт, а попадението донесе третата победа на Хебър от началото на сезона.
Двубоят на Националния стадион стартира с гол от съблекалнята. Още в 3-ата минута Георги Търтов подаде към Венсан Марсел, който стреля технично от границата на наказателното поле и изпрати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата, защитавана от Александър Любенов - 1:0.

Малко по-късно " железничарите " пропуснаха страхотна опция да възстановят равенството. Димитър Митков засече центриране отляво, само че ударът му с коляно не откри задачата.

Това въпреки всичко се случи в 9-ата минута, когато Илия Димитров се възползва от неубедителната интервенция на Хадим Ндиае. Стражът на Хебър се сблъска със съотборника си Пламен Крумов след центриране на Ивайло Найденов и изпусна топката. Тя  отиде в Илия  Димитров, за който не бе мъчно да я изпрати в опразнената врата. При обстановката остана подозрение за нарушаване на Митков в офанзива, за което се наложи голът да бъде прегледан с ВАР.

Хебър обаче си върна преднината 5 минути по-късно. Александър Любенов, който игра своя мач №100 в елита, излезе неразчетено при центриране от корнер и топката го трансферира, а оставения непокрит на задна греда Пламен Крумов с глава наказа за повторно " железничарите " - 2:1.

Голеадата на " Васил Левски " продължи и в 21-ата минута резултатът още веднъж бе подравнен. Попадението за Локомотив Сф също пристигна след ъглов удар, от който Красимир Милошев центрира към Божидар Кацаров и той с глава прати топката в долния десен ъгъл на Ндиайе - 2:2.

Второто полувреме стартира надалеч по-спокойно от първата част и рискове пред двамата вратари липсваха. Хебър обаче поведе за трети път с първия си прецизен удар след почивката. Вкара го централният нападател Арсенио Валпорт, който получи отлично центриране от Венсан Марсел и с глава матира Любенов за 3:2.

До края Локомотив Сф опита още веднъж да стигне до тъждество, само че вместо това  можеше да получи четвърти гол след положителни контаатаки на Хебър, при които единствено положителните изяви на Любенов и  шансът избавиха столичани.
Хебър: 22. Хадим Ндиайе, 10. Пламен Крумов(к), 38. Хлеб Бухал, 19. Муса Сила, 8. Алекс Серано, 27. Роберт Мазан, 97. Марсел Венсан, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт, 77. Октай Хамдиев

Главен арбитър: Кристиян Колев(Пловдив)
Национален стадион: „ Васил Левски “, 300 фенове

Източник: marica.bg