Футболният тим на Хебър отстъпи с 0:3 на дублиращара формация

...

Хебър отстъпи на Арсенал в Сиде

Футболният отбор на Хебър отстъпи с 0:3 на дублиращара групировка на съветския първокласен отбор Арсенал(Тула) в надзорен мач, игран на стадиона в Сиде, Турция.

Проверката беше първа за хебърци от началото на лагера на пазарджиклии на турска земя.

Подобно на контролата с ЦСКА 1948 преди 5 дни и през днешния ден треньорът на Хебър Николай Митов пусна в игра две разнообразни единадесеторки, като еднакъв брой игрови минути получиха всички здрави футболисти, в това число и 8-те юноши, включени в групата за лагера в Анталия.

Участие в спарингът с руснаците не взеха единствено лекуващите травми Анди Краев и Димитър Пангев. Съхранен за този мач беше и бразилецът Родриго Барони, който има напрежение в мускулите.

През първата част контролата се игра под непрекъснат дъжд и лек, само че леден вятър, до момента в който след антракта изгря слънце.

От Хебър най-близо до попадение беше Кирил Георгиев, който при резултат 0:1 за Арсенал през първото полувреме изпусна дузпа.

Своите обстановки от пазарджишкия отбор за гол имаха още Дани Пехливанов и Георги Недялков.

В събота Хебър излиза във втория си надзорен мач от подготовката в Анталия против немският Щайнбах Хайгер.
Източник: marica.bg