Футболният тим на Хебър нанесе тежък удар по амбициите и

...

Безпощаден Хебър се забавлява и отказа Вихрен с 5:2

Футболният отбор на Хебър нанесе тежък удар по упоритостите и самочувствието на досегашния си главен кандидат за второто място Вихрен(Сандански).

В среща от 25-тия кръг на третия югозападен ешелон пазарджиклии разрушиха вкъщи с 5:2 тима от Сандански и на процедура го отхвърлиха от борбата за по-челно класиране.

Победата на Хебър беше освен резултатна, само че и подплатена с доста мощна и съдържателна игра.

През първата част домакините си правеха каквото желаят с съперника задатъкът им до почивката с 2:0 беше най-малкото, с което Вихрен се размина.

Нашите поведоха с 1:0 още в 6-та минута, когато бързоногия Серафим Михайлов се озова на стрелкова позиция и с мощен диагонален удар препарира Стефано Кунчев за 1:0.

В 18-та минута Сарафа се размина с втори гол, откакто не съумя да засече центриране на Стефан Лачов.

В 21-та минута Димитър Илиев изведе в уличка Руслан Иванов, който финтира стражът на Вихрен и вкара на празна врата за 2:0.

4 минути по-късно единствено по знамение яростен удар на Цветан Павлов не попадна в задачата.

Първата си по-сериозна обстановка гостите сътвориха чак в 27-та минута, когато след центриране нашата защита остави футболист на гостите в рискова непосредственост до Пангев, само че ударът му не откри рамката.

В 31-та минута воле на Цветан Павлов профуча в навън.

В 35-та минута Мурад Ибраим сбърка една топка, която отиде при Влади Златнов, само че опитният нападател стреля много неопределено от границата на пеналта.

В края на полувремето Кирил Георгиев имаше 3 шанса да направи преднината на Хебър класическа.

В 36-та минута пловдивчанинът пресече една успоредна топка и напредна към вратата на гостите, само че Стефано Кунчев парира мощният му, само че зле ориентиран удар. Три минути по-късно Кирил Георгиев разтресе напречната греда на Вихрен след осъществяване на свободен удар.

При идната офанзива на домакините се стигна до нов фаул към пеналтерията на „ гладиаторите ”, само че този път опитът на Кирил Георгиев беше много по-неуспешен и топката отиде в навън.

Втората част стартира с нов пропуща на пазарджиклии. Не бе минала 48-та минута, когато Стефан Лачов се размина с гол в непосредствена покрай вратата на съперника.

В 49-та минута обаче хебърци още веднъж ликуваха. Кирил Георгиев заложи топката за фаул наоколо до тъч-линията и с демонски удар я изпрати в далечния ъгъл на Кунчев за 3:0.

След подновяването на играта гостите съумяха да върнат едно попадение, откакто Антонио Лясков посрещна със мощен шут към вратата на Хебър една отбита топка и тя влетя непосредствено в долния десен ъгъл на Митко Пангев – 3:1.

Хебърци незабавно реагираха.

В 56-та минута Димитър Илиев изведе на огнева позиция Станимир Димитров, само че той се засуети и пропусна.

8 минути по-късно след центриране от фаул Мартин Сечков се извиси над защитата на гостите и забоде с глава топката в мрежата на Стефано Кунчев – 4:1.

Изключително хубав беше петия гол за Хебър.

В 77-та минута Митко Илиев даде следващ извеждаш пас, този път към Цветан Павлов, който от придвижване сподели висша класа и вкара топката в далечния ъгъл на вратата на Вихрен за 5:1.

Крайното 5:2 бе закрепено в последната минута на постоянното време. Тогава от дузпа, която единствено реферът Димитър Буров видя се разписа вратарят на гостите Стефано Кунчев.

Хебър:  Димитър Пангев, Мартин Сечков, Мурад Ибраим, Иван Иванов, Цветан Павлов, Кирил Георгиев, Димитър Илиев, Руслан Иванов, Стефан Лачов(к), Серафим Михайлов, Атанас Велев(Станимир Димитров, Цветелин Тонев, Димитър Мичков)
Източник: marica.bg