Футболният шампион на България Лудогорец победи с 1:0 Локомотив Пловдив

...

Победа за "Лудогорец", греда и претенции за дузпи за "Локо" Пловдив

Футболният първенец на България " Лудогорец " победи с 1:0 " Локомотив " Пловдив при гостуването си в Града под тепетата от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата означи Натанаел през второто полувреме.

Трите точки в актива на " орлите " ги направиха още веднъж едноличен водач в шампионата. На второ място, на 3 точки от тях, е ЦСКА. Пловдивчани пък са 7-ми като имат идентичен актив от 21 точки с още 2 тима - " Черно море " и " Етър ".

Първото полувреме на срещата не предложи изключително атрактивен футбол. Лукоки, Кампаняро и Марселиньо направиха пропуски за гостите.

В 16-ата минута от " Локомотив " показаха бурно претенциите си за дузпа в тяхна изгода. Домакините желаеха углавен удар поради единоборство сред Козмин Моци и Димитър Илиев.

В последна сметка полувремето приключи без гол.

Втората част обаче стартира по отличен метод за " Лудогорец ". Натанаел получи отличен пас от Марселиньо, излъга неприятелски бранител и стреля безмилостно във вратата на " Локомотив " за 1:0.

В 71-ата минута Посинкович опита да изравни, само че ударът му се отби от страничната греда.

10 минути по-късно Сисиньо игра с ръка в личното си наказателно поле. Съдията Волен Чинков обаче не уточни бялата точка, а даде знак играта да продължи.

До края на мача пловдивчани пропуснаха още едно състояние за равнене, само че шутът на Карагерен бе неакуратен.
Източник: btvnovinite.bg