Футболният сезон 2020/2021 в Първа лига приключи. Завършекът му бе

...

Сезонът в Първа лига завърши с... токов удар

Футболният сезон 2020/2021 в Първа лига завърши. Завършекът му бе любопитен - с токов удар! Това се случи на дуела сред ЦСКА 1948 и " Лудогорец ", извоюван с 3:1 от " алените ".

На Националния стадион " Васил Левски " в столицата Ивайло Чочев откри във 2', а Галин Иванов удвои задатъка на ЦСКА 1948 след четвърт час игра. Клаудиу Кешеру върна едно попадение в 74', само че в 77' Галин Иванов оформи крайния резултат.

Заради бурята в София дуелът бе пресечен в 84', по-късно продължи, преди в заключителните минути да се стигне до токов удар. Реферът Волен Чинков реши да даде последния съдийски сигнал и по този начин акцията приключи в... непроницаем мрак.

В различен дуел по същото време носителят на Купата на България ЦСКА завоюва с 2:0 вкъщи против " Берое ". " Армейците " поведоха в 4' посредством Жорди Кайседо, който засече центриране на Тиаго Родригеш от директен свободен удар. В 48' последният повиши на 2:0, с което си заслужи наградата за Играч на мача.

Двубоят на ст. " Българска войска " бе пресечен в 81' поради неприятното време, а при доиграването не се стигна до нови попадения.

В Кърджали " Арда " и гостуващият " Локомотив " Пловдив приключиха наедно 3:3. Домакините откриха в 4' с гол на Спас Делев, само че Алекс Колев направи резултата 1:1 в 13'.

Малко преди почивката " Арда " още веднъж излезе напред, откакто Делев означи второто си попадение за вечерта. Тимът на Николай Киров повиши на 3:1 в 50', когато прецизен бе Тонислав Йорданов.

" Железничарите " обаче стигнаха до точката с голове на капитана Димитър Илиев в 65' и на влезлия като запаса наследник на Георги Иванов " Гонзо " - Александър, в 89'.

Така " Лудогорец " окупира върха с актив от 70 точки, сребърните медали са за " Локомотив " Пловдив с 61, а топ 4 допълват ЦСКА с 59 и " Арда " с 50. ЦСКА 1948 приключва на петата позиция с 47 точки, " Берое " е шести с 39.
Източник: btvnovinite.bg