Мощен спонсор за Левски от 2019 година
Футболният тим на Левски напълно скоро ще има нов доста сериозен спонсор. Става въпрос за водещият състезател на пазара на лотарийни билети в страната - " Национална лотария ", научи Sportal.bg. Компанията влиза с гръм и тропот в професионалния футбол на България и се чака да влага съществени средства в 26-кратните първенци. Най-вероятно ще дойде на " Герена " след есенния полусезон или най-късно при започване на 2019 година. Зад компанията стои Васил Божков, който е считан за най-богатият българин. Както е известно, притежателят на " Нове Холдинг “ купи ЦСКА през 1999 година от Любослав Пенев, след което продаде " армейците " на Прамод Митал при започване на декември 2006 година.
На този стадий " сините " имат контракт за още няколко години с друга хазартна компания - Ефбет, чийто шеф е Цветомир Найденов. Босът на ЦСКА 1948 е в доста близки връзки с Божков. Именно по тази причина се чака да няма проблем двете компании да спонсорират по едно и също време " сините ". Новият спонсор " Национална лотария " се чака даже да грейне и на екипите на столичани, където в този момент седи генералният спонсор " Виваком ".
На този стадий " сините " имат контракт за още няколко години с друга хазартна компания - Ефбет, чийто шеф е Цветомир Найденов. Босът на ЦСКА 1948 е в доста близки връзки с Божков. Именно по тази причина се чака да няма проблем двете компании да спонсорират по едно и също време " сините ". Новият спонсор " Национална лотария " се чака даже да грейне и на екипите на столичани, където в този момент седи генералният спонсор " Виваком ". Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




