Футболният Марица (Пловдив) има осигурен бюджет от 300 хиляди лева

...
Футболният Марица (Пловдив) има осигурен бюджет от 300 хиляди лева
Коментари Харесай

300 хил. лева отиват за Марица Пловдив идната година

Футболният Марица (Пловдив) има обезпечен бюджет от 300 хиляди лв. за 2025 година. Това оповестиха водачът на ГЕРБ Бойко Борисов и заместник-кметът на Пловдив Владимир Темелков, който ще даде средствата за клуба. Те посетиха строящите се нови футболни стадиони до Езикова гимназия " Пловдив ", които ще бъдат предоставени за потребление на детско-юношеската школа на " жълто-сините ".

На срещата участваха още кметът на Пловдив Костадин Димитров, ръководителят на общинския съвет Атанас Узунов, легендата на българския футбол Христо Стоичков и олимпийският вицешампион в спортната гимнастика от Игрите в Атина 2004 година Йордан Йовчев. 

" Онази вечер се чухме с Христо Стоичков и Атанас Узунов. Понеже нямаше бърз вид да се отработи. С кмета и заместник-кмета Темелков, защото тимовете им вървят добре, без загуба, единствено българчета играят вътре. С компанията на заместник-кмета Темелков за тази година - 300 хиляди лв. и за следващата година има още две компании спонсори ", изясни Борисов и обърна внимание и на стадиона на Марица (Пловдив).

" Ще го създадем и него - към 10-11 милиона. След стадиона на Ботев и стадиона на Локомотив (Пловдив) хората да не ни гледат изкривено. Можем да си стиснем ръцете. Виждате, че това е едно прелестно място, на което децата да упражняват. Това е локална работа, която ние ще подкрепим ", съобщи още водачът на ГЕРБ. 

Както е известно,  " жълто-сините " бяха изправени пред фалит след отдръпването на досегашния притежател Христо Христов след изпадането на тима в Трета лига и стартираха дарителска акция за набиране на средства за спасяването на клуба. 

" 300 хиляди лв. са обезпечени за следващата година и 100 хиляди лв. до края на тази година, с цел да може клубът да съществува и тези прелестни най-малко 300 деца да се развиват добре. Средствата са от моя персонален бюджет, от моят компания. Те са за клуба, за каквото е нужно ", изясни Темелков. 

Легендата на българския футбол Христо Стоичков, който е младеж на Марица (Пловдив), изрази насладата си от обезпечените средства за клуба.

" Това, което го вършим, го вършим за децата. Поели сме ангажимент. Има много деца в националните гарнитури. Да се надяваме, че един ден едно от тези деца ще бъде там, където им е мястото. Имат характери и самочувствието, че могат. Вярвам в тези деца и всички треньори, тъй като те са всеки ден с тях ", съобщи Стоичков. 

Кметът на Пловдив Костадин Димитров пък разгласи, че общината е изпълнила уговорката си.

" Общината си е изпълнила уговорката с построяването на тези стадиони. Предстои и втория стадий. Трябва да проектираме и трибуната на стадион " Марица ". Предстои и там финансиране, тъй че има къде децата да упражняват и да учат ", сподели кметът Костадин Димитров. 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР