ФК Берое обяви финансови задължения и план за погасяване

...
Футболният клуб Берое от Стара Загора обяви на 12 май
Коментари Харесай

Футболният клуб Берое от Стара Загора обяви на 12 май 2026 година размера на своите финансови задължения, след като отборът не получи лиценз за участие в предстоящия сезон. Ръководството на клуба увери обществеността и феновете, че ще предприеме всички необходими стъпки за погасяване на сумите в най-кратък срок. Размер на задълженията и причини за липсата на лиценз Ръководството на ФК Берое уточни, че общият размер на задълженията възлиза на приблизително 1.2 милиона лева. Тези суми включват просрочени плащания към бивши и настоящи футболисти, треньорски щаб, както и задължения към Националната агенция за приходите (НАП) и други доставчици. Липсата на лиценз за участие в професионалните футболни лиги за сезон 2026/2027 е пряк резултат от непокриването на тези финансови критерии, които са задължителни съгласно правилниците на Българския футболен съюз (БФС) и УЕФА. От клуба подчертаха, че основна част от задълженията са натрупани през предходни периоди и са свързани с управлението на предишни ръководства. План за погасяване и осигуряване на бъдещето В официалното си изявление от Берое заявиха категоричното си намерение да погасят всички дългове. Предвижда се разработването на детайлен план за финансово оздравяване, който включва преговори с кредиторите за разсрочване на плащанията, както и активно търсене на нови инвеститори и спонсори. Клубът е в процес на преструктуриране на административния и спортно-техническия си отдел с цел оптимизиране на разходите и повишаване на ефективността. Целта е не само да се покрият текущите задължения, но и да се създаде стабилна финансова основа за устойчиво развитие в дългосрочен план. Влияние върху спортно-техническото състояние Липсата на лиценз поставя под въпрос участието на Берое в елитната футболна дивизия. Това може да доведе до административно изпадане или до други санкции от страна на БФС. Подобна ситуация неминуемо ще се отрази на спортно-техническото състояние на отбора, като може да предизвика напускането на ключови играчи и затруднения при привличането на нови попълнения. Ръководството обаче изрази увереност, че ще успее да запази ядрото на отбора и да осигури конкурентоспособен състав, независимо от евентуалните административни пречки. Ангажимент към феновете и общността От ФК Берое отправиха послание към своите фенове и към цялата футболна общност в Стара Загора, уверявайки ги в пълния си ангажимент към бъдещето на клуба. Подчертано бе, че въпреки трудностите, клубът ще продължи да работи за запазване на своята идентичност и традиции. Очакват се допълнителни срещи с представители на местната власт и бизнес средите в региона, за да се търсят общи решения и подкрепа за преодоляване на кризата. Целта е да се възстанови доверието и да се гарантира, че Берое ще продължи да бъде важна част от българския футбол.
Източник: novini247.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР