Футболната суперзвезда Лионел Меси се разписа за американския си отбор

...

Меси се скъсва да бележи в САЩ

Футболната суперзвезда Лионел Меси се разписа за американския си тим Интер Маями в трети следващ мач. Аржентинецът вкара два гола за успеха с 3:1 над Орландо Сити, с което Интер Маями се класира за осминафиналната фаза на Купата на Лигите, в която вземат участие тимове от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското състезание.

Началото на срещата във Форт Лодърдейл (Флорида) бе отсрочено с 95 минути поради гръмотевична стихия.

Меси изведе домакините напред в седмата минута на мача с хубав гол след асистенция на Робърт Тейлър. Орландо Сити изравни 10 минути по-късно след попадение на Сесар Араухо.

Интер Маями отново поведе в 51-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа от Джоузеф Мартинес, а в 72-ата Лионел Меси оформи крайното 3:1 в интерес на домакините.

Така аржентинецът към този момент има пет гола в три мача за Интер Маями по време на груповата фаза на шампионата. Следващият противник на Меси и съотборниците му ще бъде ФК Далас.
Източник: novsport.com