Футболната самба на Бразилия дойде в повече на Южна Корея

...

Бразилия затанцува и на Южна Корея й се зави свят

Футболната самба на Бразилия пристигна допълнително на Южна Корея в може би най-неравностойния осминафинал на Мондиал 2022. " Селесао " вкара четири гола до 36-ата минута и спря с мисъл за четвъртфинала с Хърватия, а крайният резултат е 4:1.

Неймар се завърна в игра, на инат на прогнозите, че това може и да не стане поради травмата в глезена. Той вкара от дузпа в 13-ата минута. " Златистите " не бавиха противника си доста, Винисиус им даде подобаващ и предстоящ задатък в 7-ата.

Ричарлисон продължи футболния танц в 29-ата, а в 36-ата Лукас Пакета очерта погром. Все отново Бразилия забави темпото, можеше да вкара и още, само че нямаше потребност.

В 76-ата Сюн Хо Пайк заби прелестно попадение с отдалечен удар, по този начин корейците избавиха достойнството си.