Илиян Киряков е новият треньор на Етър
Футболната легенда Илиян Киряков се завръща в родния си клуб Етър (Велико Търново).
Киряков получи покана от ръководителя на Управителния съвет Любомир Филипов и клубната администрация и одобри да работи за " виолетовите " като треньор в детско-юношеската школа, оповестиха от Пресслужбата на Етър.
" Илиян Киряков е първенец на България с Етър, притежател на Купата на БФС, два пъти бронзов медалист. Избран е за най-хубав футболист в българското състезание през шампионския сезон 1990/1991.
В " А " група той има 168 мача и 15 гола. С триумф играе и ЦСКА, в Испания, Кипър, Шотландия. Бронзов медалист в Испания с Ла Коруня и в Шотландия с Абърдийн, напомня Българска телеграфна агенция.
За националния тим на България записва 57 мача и 1 гол. Участва на Световното състезание през 1994 година в Съединени американски щати и на Европейското състезание през 1996-а в Англия.
Като треньор Илиян Киряков бе част от Етър, а в този момент още веднъж ще споделя своя голям опит за бъдещите триумфи на " виолетовите ", прибавиха от клуба.




