Футболистите на Шумен 2007 (Шумен) загубиха гостуването си на Устрем

...

Шумен 2007 загуби гостуването в Дончево

Футболистите на Шумен 2007 (Шумен) изгубиха гостуването си на Устрем (Дончево) в среща от ХIII-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Домакините са измежду водещите тимове и цялостният им триумф над дебютанта в групата е законосъобразен. Дончевци можеха да сразят шуменци с още по-убедителна разлика в резултата, като на три пъти нацелиха гредите на вратата защитавана от Калин Младенов посредством Кристиян Димитров (2) и Николай Илиев. За четвъртата поредна победа точни бяха Станимир Андонов и Виктор Христов. Първият гол в срещата падна в 45-ата минута. В нея домакините получиха право да изпълнят директен свободен удар наоколо до ъгъла на наказателното поле. С прекрасен удар с левия крайник Станимир Андонов насочи топката в близкия ъгъл на шуменския вратар, който бе заставен да я вади от мрежата – 1:0. След почивката гостите от Шумен се пробваха да се върнат в мача и реализираха няколко рискови влизания към вратата на Иван Иванов, само че все безрезултатни. За разлика от тях домакините бяха по-напористият и търсещ трите точки отбор. В 63-ата мин. голмайсторът на Устрем (Дончево) от началото на сезона Кристиян Димитров насочи топката към вратата на шуменци след центриране от корнер, само че коженото кълбо срещна гредата. Второто попадение падна в 84-ата минута. Виктор Христов се възползва от недоразумение в отбраната на гостите и останал „ очи в очи “ с Калин Младенов – стража на шуменци го преодоля за 2:0. Любителите на футбола бяха на път да видят и трети гол, само че бомбения шут на Николай Илиев от директен свободен удар облиза страничният дирек на Шумен 2007. Благодарение на деветия си есенен триумф и извоюваните 27 точки тимът на Устрем (Дончево) се укрепи на второто място във краткотрайното класиране, директно след водача в групата Добруджа (Добрич). Дебютантът Шумен 2007 макар загубата се показва сполучливо в шампионата. До в този момент тимът реализира 4 победи, в 3 приключи наедно и загуби в 5 мача. Според треньора на шуменци Александър Димов мача в Дончево в огромната си част е бил равносилен с лек превес на домакините. Две – три неточности в отбраната са разрешили на домакините да се възползват и осъществят двата гола във вратата им. " Устрем (Дончево) разполага с много класни футболисти играли и професионален футбол, което в последна сметка си сподели думата при триумфа им против нас ", сподели още Александър Димов. Салим САЛИХ