Футболистите на Черноломец (Попово) постигнаха първата си победа за новото

...

Черноломец с категорична победа над новака Доростол

Футболистите на Черноломец (Попово) реализираха първата си победа за новото състезание в Трета лига – Североизточна аматьорска група. На градския стадион в Попово те надвиха над новака Доростол (Силистра) с 2:0. Головете бяха осъществени от Светослав Славчев в 20-ата минута след независим рейд в наказателното поле на Доростол (Силистра) и Десислав Петров в 43-ата.

Черноломец (Попово) владееше играта от началото на мача. Гостите от Силистра бяха на равнище до първото попадение във вратата им защитавана от ветерана Веселин Василев.

Двете полувремена минаха напълно в половината на гостите, само че не липсваха и контраатаки към вратата и на домакините. Те обаче не затрудниха нито един път стража на Черноломец (Попово) Радосвет Христов.

През втората част поповчани реализирахаи трети гол, анулиран доста вярно за засада от съдийската бригада от Добрич. На два-три пъти и гредите помогнаха на стража на гостите след шутираните топки от Диян Димитров, Мехмед Сабри и Беадир Беадиров. Въпреки цялостното си превъзходство, нападателите на Черноломец (Попово) не съумяха да осъществят нови голове във вратата на силистренци.