Футболистите на Бразилия отпразнуваха попаденията си в мрежата на Южна

...

Танцът на победата на Бразилия

Футболистите на Бразилия отпразнуваха попаденията си в мрежата на Южна Корея (4:1) с танци. Радостта след гол е самобитно празненство за всеки, дръзнал да се разпише на Световно състезание. Когато обаче танцуват бразилците, това е в действителност занимателно, поради самбата и ритмите, в които го вършат.

Празненството на Ричарлисон доби необятна известност. Играчът на Тотнъм чества даже със селекционера Тите своя „ танц на гълъбите “.

Произходът на неговата наслада датира от към 10 години и от поп група, наречена Os Perseguidores. Тенденцията стартира от родината му, когато стартира да прави тези придвижвания, а останалите да го копират.

Четири гола през първото полувреме на Винисиус, Неймар, Ричарлисон и Лукас Пакета сложиха завършек на този мач скоро след началото му. Това без подозрение бяха най-хубавите 45 минути в Катар, защото Бразилия се съобщи като водещ кандидат за трофея.