Футболистите на Берое постигнаха втора пролетна победа в първенството и

...

Берое с минимална победа над Етър

Футболистите на " Берое " реализираха втора пролетна победа в шампионата и след триумфа с 4:1 над " Черно море ", в този момент надделяха " Етър " с 2:1 вкъщи. И трите гола паднаха преди почивката, а през втората част темпото падна много. Иван Бандаловски и Педро Еуженио осигуриха с головете си беройци да имат към този момент 40 точки, на 2 от третия " Левски ". " Етър " остава на 12-о място с 19 точки.

" Етър " означи първия гол в 11-ата минута посредством опитният Георги Сърмов. Димо Атанасов извърши корнер, топката бе отклонена от Камбуров, Сърмов я овладя и от близо вкара със мощен шут. Четвърт час по-късно гостите можеха да стигнат до втори гол. Велко Батрович излезе самичък против Перниш след прелестно извеждащо подаване от Мане. Вратарят обаче резервира хладнокръвие и не разреши да бъде трансфериран. В 29-ата минута домакините стигнаха до тъждество с първата си голова опция. Антон Карачанаков центрира от фаул, въпреки че можеше да стреля непосредствено, а опитният Иван Бандаловски с глава се разписа за 1:1. Този гол даде тласък на домакините и в идващите 5-6 минути с нов гол се разминаха Мартин Камбуров и Карлос Охене. Първо Гълъбов блокира удара на ветерана, а при добавката Охене не стреля тъкмо. В последната офанзива за първата част Берое поведе с 2:1. Мартин Камбуров смъкна към него една изсипана топка, португалецът овладя, настройки си я комфортно на десния крайник и от границата на наказателното поле, с доста прекрасен удар означи.

Три минути след началото на второто полувреме Камбуров можеше да вкара трети гол за домакините. След като не намеси безапелационно при центриране на Карачанаков, Гргич изпусна топката, Камуров я насочи с глава, само че този път вратарят на " Етър " се оправи по-добре и отби удара му. В 62-ата минута гостите имаха плахи искания за дузпа, откакто Почански нахлу и стреля, топката се отклони в ръката на бранителя Иван Иванов, само че съдията Тодоров не реагира.

Първенство на България, среща от 22-ия кръг на Първа лига:
" Берое " (Стара Загора) - " Етър " (В. Търново) 2:1 (2:1)
голмайстори: 0:1 Георги Сърмов 11, 1:1 Иван Бандаловски 29, 2:1 Педро Еуженио 45+1
жълти картони: Самб Бадара, Венцислав Василев (Етър ВТ)
основен арбитър: Станислав Тодоров (Шумен)
стадион Берое: 3000 фенове
сформира:
" Берое ": Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов (83- Серджиу Негруц), Карлос Охене, Мартин Камбуров, Борислав Цонев (80- Марко Адамович), Иван Бандаловски, Матеус Леони, Антон Карачанаков (56- Рубен Бригидо), Педро Еуженио
" Етър ": Денис Гъргич, Венцислав Василев, Георги Пашов, Даниел Младенов (81- Иван Петков), Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Аласана Мане (61- Ерик Почански), Румен Руменов (90+1- Никола Колев), Велко Бетрович, Алиуне Самб Бадара.
Източник: bnr.bg