Футболистът на Ботев Пловдив - Николай Минков, даде интервю пред

...
Футболистът на Ботев Пловдив - Николай Минков, даде интервю пред
Коментари Харесай

Николай Минков: С моята бързина и извеждащите пасове на Тодор Неделев може да направим добри неща

Футболистът на Ботев Пловдив - Николай Минков, даде изявление пред клубната телевизия преди идния мач с Берое. Той е на мнение, че със своята експедитивност и извеждащите подавания на Тодор Неделев могат да създадат доста добри неща. 

„ Мисля, че стояхме добре на терена против ЦСКА, само че в последна сметка ситуациите, които създадохме пред вратата им, трябваше да ги осъществяваме. Треньорът желае да играем атакуващ футбол, нападателен, да пресираме високо и да вкарваме голове “, стартира Минков.

„ Специфичното при играта като халф-бек е, че в тази позиция би трябвало да играя като външен, когато топката е в нас, а когато се пазиме, влизам в линията на отбраната като десен бек. На мен персонално ми е по-удобно да играя като чисто крило с човек зад мен “, сподели още той.

„ Настроението е положително, уповавам се да спечелим този значим мач, за клуба е от извънредно значение, дерби с Берое, уповавам се да дадем повече от себе си, с цел да спечелим. От предходния мач с тях си припомням много неща, най-много атмосферата, извънредно значим мач за място в Европа “.

„ Тодор Неделев е лицето на клуба. С него нещата са много по-различни. Лично аз, когато играя с него, се усещам доста по-добре. С моята експедитивност и неговите извеждащи подавания можем да създадем много положителни неща “, съобщи той.

„ На „ Колежа “ съм гледал мачове единствено по малкия екран, когато тимът игра там преди десетина години. Като цяло съм гледал клипчета в интернет за мачовете на Ботев Пловдив там. Мечтата на всеки футболист е да излезе на подобен стадион пред толкоз доста хора “, приключи Николай Минков.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР