Фулъм победи като домакин Лестър с 5:3 в 35-ия кръг

...

Фулъм победи Лестър в шоу с осем гола

Фулъм победи като хазаин Лестър с 5:3 в 35-ия кръг във Висшата лига на Англия. Поражението ускори страховете на гостите от изпадане. Лестър е 17-и с 30 точки. Толкова имат и 18-ят, и 19-ят Нотингам Форест. Фулъм е десети с 48 точки – шест повече от 11-я Челси.

Лондончани дадоха старт на головата фиеста още в 10-ата минута. Тогава Вилиан стреля от директен свободен удар, вратарят на Лестър Даниел Иверсен не се откри добре и топката спря в мрежата му. Осем минути по-късно стана 2:0 – Карлос Винисиус бе изведен самичък против вратаря и не сбърка. Минута преди почивката Том Киърни означи хубав гол за 3:0..

Втората част стартира още веднъж мощно за Фулъм. В 50-ата минута Киърни означи своя втори гол и направи 4:0.

Харви Барнс понижи пасива на 4:1 малко по-късно. В 66-ата минута Лестър получи дузпа, само че Джейми Варди не съумя да се разпише. И в 70-ата минута Вилиан с прекрасен удар повиши на 5:1.

В 81-ата минута Лестър получи втора дузпа и този път Джеймс Мадисън бе прецизен за 2:5. Осем минути по-късно резервата Патсон Дака подаде на Харви Барнс, който бе прецизен за крайното 3:5.
Източник: flashnews.bg