Фулъм, който вече изпадна от Премиър лийг, записа първа победа

...

Фълъм игра за честта си и записа първа победа от януари

Фулъм, който към този момент изпадна от Премиър лийг, записа първа победа от януари, откакто надви с 2:0 над Евертън на " Крейвън Котидж ". Том Кеърни (46') и Райън Бабел (69') вкараха за лондончани, които записаха едвам третата си чиста мрежа от началото на сезона. Така серията на Евертън от три следващи победи завърши, като " карамелите " пропуснаха опцията да изместят Уулвърхамптън от седмото място. Любпотпиното е, че този дуел бе изгледан онлайн от Жозе Моуриньо.
Look who it is, back in west London

Jose Mourinho taking in Fulham v Everton this afternoon.
— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) 13 април 2019 година
Лондончани бяха по-активният отбор през първата част, като Митрович пропусна най-чистата опция до почивката, откакто негов удар срещна гредата в 42-рата минута. Веднага след подновяването на играта Бабел проби отляво и откри Кеърни, който с прекрасен удар по земя прати топката в ъгъла, отбелязвайки едвам втория си гол в Премиър лийг в своята кариера. Първият подобен също бе против Евертън преди девет години.

В 51-вата минута Сигурдсон прати топката във вратата на Рико, само че попадението вярно бе анулирано поради нарушаване на Калвърт-Люин против стража. Пет минути по-късно и гол на Сесеньон бе анулиран поради фаул на Митрович преди този момент.

Евертън се хвърли да търси изравнително попадение. Калвърт-Люин пропусна страхотна опция, след което гостите бяха осъдени с втори гол. Митрович изведе Райън Бабел, който надбяга Коулмън и Гомеш и трансферира Пикфорд за 2:0.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 34 кръг, събота 13 април  Фулъм 2:0краен резулат  Евертън