Френският външен министър Жан-Ив Льо Дриан се противопостави на всякакви

...
Френският външен министър Жан-Ив Льо Дриан се противопостави на всякакви
Коментари Харесай

Франция отхвърли всяко допълнително забавяне на Брекзит

Френският външен министър Жан-Ив Льо Дриан се опълчи на всевъзможни забавяния на излизането на обхванатата от политическа неустойчивост Великбритания от Европейския съюз на 31 октомври, предава AFP, представена от " Фокус ".

„ При сегашните условия, споделяме не. Няма да минаваме през всичко това на всеки три месеца “, съобщи Дриан пред френски медии.

По-рано стана ясно, че Народното събрание в Обединеното Кралство е приел декрет, съгласно който министър председателят Борис Джонсън ще бъде принуден да забави излизането на страната от Европейски Съюз или да подписа бърза договорка с Брюксел. Той от своя страна отговори като изключи депутатите от Консервативната партия, които поддържаха гласуването и съобщи, че в случай че наредбата бъде дефинитивно въведена, няма да се съобрази с нея, което провокира бурни реакци в Лондон. /БТА
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР