Френският тим Иси льо Мулино, в който играят българките Стефани

...

Френският тим на сестри Стоеви на полуфиналите на Световното клубно първенство

Френският отбор Иси льо Мулино, в който играят българките Стефани Стоева и Габриела Стоева, се класира за полуфиналите на международното клубно състезание по бадминтон в Полша. Отборът, който е първенец в Европа за предходната година, победи на четвъртфиналите с 3:1 Сувалки (Полша). В този дуел Стефани Стоева загуби срещата си на сингъл от Феби Ангуни с 23:21, 21:17 за 34 минути. Френският отбор стигна до третата си победа след четвъртия дуел, по тази причина българките не играха на двойки.
В първите си два мача от група 1 Иси льо Мулино реализира триумфи с 4:1 против Локомотив Кошице (Словакия) и с 5:0 против Мос (Норвегия). В първата среща Стефани Стоева завоюва на сингъл, след което победи и на двойки със сестра си, а във втория мач Габриела Стоева игра на смесени двойки, а Стефани Стоева на двойки дами дружно с Одри Фонтен.