Френският технологичен гигант Capgemini ще продаде дъщерното си дружество в САЩ, работещо за ICE
Френският софтуерен колос Capgemini разгласи, че ще продаде дъщерното си сдружение в Съединени американски щати след работата му по намиране на хора за имиграционната организация ICE провокира отвращение.
Capgemini беше подложен на напън от френски законодатели поради контракт, който нейното дъщерно сдружение подписа с ICE, на фона на интернационално наблюдаване върху методите, употребявани от сътрудниците на организацията в Минесота.
Фаталната пукотевица на американските жители Рене Никол Гууд и Алекс Прети от сътрудници на ICE в Минеаполис провокираха митинги в Съединени американски щати и доведоха до засилен надзор на организацията.
Capgemini Government Solutions има контракт от 18 декември за даване на „ услуги за следене на прескачане за интервенции по наложително осъществяване и унищожаване “, демонстрират обществени записи.
Прочетете целия текст »




