Френският шампион Пари Сен Жермен постигна гръмка победа с 5:2

...

ПСЖ и Неймар отново се развихриха и отнесоха Монпелие

Френският първенец Пари Сен Жермен реализира гръмка победа с 5:2 над гостуващия на „ Парк де Пренс “ отбор на Монпелие в дуел от втория кръг на френската Лига 1.

Фалайе Сако си означи автогол в 39-ата минута и даде задатък на парижани, които удвоиха две минути преди края на първата част, когато Неймар бе прецизен от дузпа. Бразилецът вкара нов гол в 51-ата, а Уаби Хазри върна едно попадение за гостите в 58-ата минута.

Килиан Мбапе означи четвъртия гол в 69-ата, а новото попълнение Ренато Санчес също се разписа в 87-ата минута. Крайният резултат беше завършен от Ендзо Чато Мбиай във втората минута от добавеното време.

По този метод ПСЖ записа втора поредна победа от началото на сезона и е водач с 6 точки, до момента в който Манпелие остава осми с 3 пункта. В идващия кръг първенците имат тежко посещение на някогашния отбор на своя ментор Кристоф Галтие – Лил, а Монпелие приема новака Оксер.

FULL-TIME: 5-2 Montpellier!

An impressive performance leads to 3 points for the first match of the season at the Parc des Princes ❤️