Френският шампион Пари Сен Жермен допусна поредна грешна стъпка в

...

ПСЖ допусна изненадваща загуба то Лориен насред Парк де Пренс

Френският първенец Пари Сен Жермен позволи поредна неверна стъпка в Лига 1, като загуби от Лориен вкъщи с 1:3. Загубата на тима на Кристоф Галтие значително бе предопределена от аления картон на бранителя Ашраф Хакими, който си изкара втори жърт картон още в 20-ата минута.

Лориен откри резултата още в 15-ата минута посредством Енцо Льо Фе. Килиан Мбапе обаче съумя да изравни за парижани, които в този миг към този момент бяха с 10 индивида на терена. Още преди почивката обаче бретонците още веднъж съумяха да поведат посредством попадение на бранителя Дарлин Йонгва.

В края на мача Шейх Диенг съумя да вкара трети гол за Лориен, който бе анулиран поради състояние на засада, само че две минути по-късно Диенг съумя да направи резултата 3:1.

Цял мач за ПСЖ изигра и Лионел Меси, който не се отличи с нищо на терена.

Въпреки загубата ПСЖ води на Олимпик Марсилия, само че преднината може да бъде съкратена на пет точки по-късно довечера.

Лориен е в средата на таблицата на десето място.