Френският съдия се оказа черната котка за Лудогорец по пътя

...

Френски съдия съсипа Лудогорец с 3 червени картона и 2 дузпи в Загреб за 2:4

Френският арбитър се оказа черната котка за " Лудогорец " по пътя му към групите от Шампионската лига при загубата 2:4 от " Динамо " в Загреб.
Беноа Бастиен изгони трима играчи от българския отличник плюс човек от щаба на треньора Анте Шимунджа, а също така отсъди и две дузпи за домакините.

Мачът беше реванш от третия прелиминарен кръг в Шампионската лига, като първият мач на " Хювефарма сцена " приключи 2:1 за хърватите.

На почивката на стадион " Максимир " в реванша обаче разградчани губеха 1:3, като бяха и с човек по-малко.

Йосип Дърмич откри резултата още в 12-ата минута с глава след центриране на Стефан Ристовски.

Малко по-късно за втори жълт картон бе изпъден Доминик Янков, а в 25-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на капитана на гостите Антон Недялков против Дарио Шпикич и изпълнена безкомпромисно от Мислав Оршич, домакините дръпнаха 2:0.

Футболистите на " Лудогорец " имаха съществени искания, че не е имало фаул в наказателното поле, само че френският съдия Беноа Бастиен по този начин и не прегледа ситуацията посредством VAR.

Точно преди да бъде изпъден, Янков насочи прелестен удар от отдалеченост, само че вратарят на домакините Ливакович избави.

В самия завършек на първото полувреме Мислав Оршич приключи бърза офанзива на " Динамо " с хубав удар и направи 3:0.

Все отново в добавеното време на първото полувреме с влиятелен шут от демиволе звездата на българския първенец Кирил Десподов понижи преднината на хърватите.

Началото на второто полувреме стартира с неочакван за домакините напън на " Лудогорец " и в 48-ата минута се стигна до дузпа поради игра с ръка.

Този път фреският рефер не посмя да не употребява системата VAR, погледна ситуацията и отсъди 11-метровия, който Десподов без проблеми осъществя за 2:3.

Малко по-късно Якуб Пьотровски бе на път да изравни резултата, само че не му стигнаха безусловно сантиметри.

Двайсетина минути преди края обаче очакванията за " Лудогорец " да продължи напред започнаха да се изпаряват, откакто и Рик Джонатан бе изпъден, откакто несъзнателно перна през лицето противник, който бе зад тила му.

Френският арбитър обаче не се спря и в края на мача изгони трети състезател на " Лудогорец " и свири втора дузпа в негова щета.

Този път грешникът беше резервата Ян Карничник, който дръпна за фланелката един от хърватите в наказателното си поле.

Все отново тройното наказване - дузпа, гол и червен картон беше прекомерно, само че митингите на " Лудогорец " доведоха само до изгонването и на човек от щаба на треньора Анте Шимунджа.

Трябва да се има поради, че играчите на " Динамо " костват три пъти повече от тези на " Лудогорец ".

През този век отборът от Загреб е продал футболисти за 262 млн. евро, а единствено през този сезон (при състояние, че трансферният прозорец не е затворил) - за над 12 млн.

За да продължат, " зелените " трябваше да победят с два или повече гола разлика.

При победа на българския първенец с един гол щеше да има продължения, а по-късно - евентуално и дузпи.

След загубата разградчани ще срещнат изгубилия от норвежкия " Бодьо/Глимт " " Жалгирис " от Литва в плейоф за групите на Лига Европа, като към този момент са си обезпечили да играят в групите на третия по мощ шампионат - Лигата на конференциите.

" ДИНАМО " (З, ХЪР) – " ЛУДОГОРЕЦ " (БЪЛ) 4:2 (2:1 в първия мач). Голмайстори: Йосип Дърмич (12), Мислав Оршич (25-дузпа, 44), Бруно Петкович (87-дузпа); Кирил Десподов (45+3, 49-дузпа). Съдия: Беноа Бастиен (Франция). Жълти картони: Стефан Ристовски, Йосип Мишич, Димо Перич; Доминик Янков, Рик Джонатан. Червени картони: Доминик Янков, Рик Джонатан, Ян Карничник.

" ДИНАМО ": Доминик Ливакович, Роберт Любичич, Димо Перич, Бошко Шутало, Стефан Ристовски (46-Садех Мохарами), Мислав Оршич, Ариян Адеми, Йосип Мишич (46-Амер Гояк), Мартин Батурина (46-Лука Иванушеч), Йосип Дърмич (71-Бруно Петкович), Дарио Шпикич (90+1-Лука Менало).

" ЛУДОГОРЕЦ ": Симон Слуга, Антон Недялков, Игор Пластун (46-Иван Йорданов), Оливие Вердон, Сисиньо (46-Ян Карничник), Мануел Кафумана-Шоу (46-Спас Делев), Якуб Пьотровски, Доминик Янков, Кирил Десподов (85-Жоржиньо), Игор Тиаго (65-Матиас Тисера), Рик Джонатан.
Източник: dnesplus.bg