Френският президент не се съмнява“, че Русия взима на прицел

...
Френският президент не се съмнява“, че Русия взима на прицел
Коментари Харесай

Макрон: Русия е взела на мушка Олимпиадата в Париж

Френският президент „ не се съмнява “, че Русия взима на прицел организацията на Олимпийските игри, „ в това число в осведомително отношение “, като допуска, че Париж няма да е подготвен (за реакция), съобщи Франс прес.

Русия всеки ден подклажда обстоятелството, че не сме можели да създадем това или това, по тази причина съществувал риск, съобщи сериозно президентът. Това е и повода, заради която би трябвало да издържим. Душевната мощ, вярата в личните сили, отношението към истината са силата на демокрациите и великите народи, съобщи през днешния ден Макрон по време на откриването на олимпийски център за водни спортове в Сен Дени, край Париж.

Изказването на Макрон съставлява най-категоричното му самопризнание до момента за задгранични закани за сигурността или гладкото протичане на Олимпийските игри, отбелязва Ройтерс.

Игрите ще се проведат на комплициран световен декор, като войната на Русия в Украйна и спорът на Израел с „ Хамас “ в Газа усложняват напъните за гарантиране на сигурността на Олимпиадата.

През последните месеци Макрон зае по-твърда позиция против Русия, изтъквайки, че Москва би трябвало да бъде победена, и не изключи, че европейски войски може един ден да отидат в Украйна, макар че даде да се разбере, че Франция няма желание да подбужда военни дейности против Русия, отбелязва Българска телеграфна агенция.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР