Френският президент лично подмамил собственика на Telegram Павел Дуров в

...
Френският президент лично подмамил собственика на Telegram Павел Дуров в
Коментари Харесай

Макрон лично подмамил Дуров в Париж, за да го арестуват?!

Френският президент персонално подмамил притежателя на Telegram Павел Дуров в Париж, с цел да бъде задържан. Това твърди френският вестник Le Canard Chain, представен от Телеграф.

Според изданието Дуров е споделил на управляващите по време на разпит, че президентът го поканил на вечеря в Париж. Но вместо да се срещне с президента, притежателят на обществената мрежа бил посрещнат от локалната полиция на летището. Макрон не е удостовери публично тази доктрина, само че локалният политик Флориан Филипо сподели, че това е напълно в духа на френския президент.

В момента Павел Дуров е арестуван за непрекъснато и е упрекнат в 12 закононарушения, измежду които са: 

- пране на пари от проведена незаконна група

- основаване на проведена незаконна група за осъществяване на закононарушения

- нелегално даване на разнообразни криптографски принадлежности и услуги.

- отвод да се даде информация или документи за прихващане в границите на закона по искане на оторизираните органи.

- администрацията на онлайн платформата разрешава осъществяването на противозаконни транзакции

- разпространение и владение на нецензурен изображения на малолетни лица

- придобиване, превозване, запазване или прекачване на опиати

- машинация, осъществена от проведена група

- нелегално прекачване или даване на съоръжение, инструмент, стратегия или информация, предопределени или приспособени за навлизане и достъп до действието на автоматизирана система за обработка на данни.

Арестът на Дуров сътвори политическо напрежение сред Франция и Обединените арабски емирства, чийто жител също е милиардерът. От OAE настояха неотложно Париж да им даде достъп до Дуров, който към този момент е отхвърлен.

Отношенията на предприемача с Макрон пък датират от доста години. През 2018 година френският президент предложи на Павел Дуров да реалокира централата на Telegram в Париж, само че получи отвод, оповестява Wall Street Journal. Според изданието срещата сред френския водач и създателя на Telegram се е състояла на обяд, който не е обявен на необятната общност. Дуров отказал да реалокира централата на Telegram в Париж, само че повдигнал въпроса за вероятно приемане на френско поданство.

Авторите на публикацията напомнят, че през 2017 година ОАЕ и Франция взаимно организираха интервенция за хакване на телефона на Дуров заради потреблението на неговото приложение от терористи.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР